BETON ALTI TRAPEZİ

65/206 FORM DECK TRAPEZ

65/206 form deck trapez endüstriyel ve ticari yapılarda kompozit döşeme uygulaması hız,ekonomi vb. pekçok avantajından dolayı gün geçtikçe artmaktadır. Kompozit Döşeme Sisteminin Avantajları: 65/206 form deck Beton kullanımında %15-25 arasında tasarruf sağlar.

Yapıya etkiyen statik yükler düştüğünden daha ekonomik kesitler ortaya çıkar. Kompozit döşeme trapezleri kolay taşınabilinir,depolanabilinir,12,00 metreye kadar istenilen boyda üretilebilinir. Çelik kiriş ve kompozit döşeme trapezi hadveleri arasında kalan boşluklar yangın elektrik vs. tesisatın kolayca döşenebilmesini sağlar.

Galvaniz kaplı çelik saclar korozyana karşı son derece dayanıklıdır. Bu dayanımı arttırmak amacıyla boya uygulamaları yapılmasına müsaittir. 65/206 form deckİnşa süresince çelik kirişler üzerine oturan saclar işciler ve malzemeler için güvenli bir çalışma platformudur. Kalıp gerektirmediğinden kalıp malzemesi ve işçiliği maliyetleri yoktur. Beton ile tam etkileşim halinde çalışan kompozit döşeme trapezleri donatı görevi görür.Donatı metrajı azalır. Eşdeğer yükseklikteki beton plak döşemelere göre daha hafif olmasına rağmen yük taşıma kapasitesi daha fazladır

 

image001

 

image003